Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Patrol

Nastolatka potrącona na przejściu. Kierującej zamarzła szyba

06.12.2019 12:36 | 0 komentarzy | acz

5 grudnia o godz. 6.30 na ul. Czapli w Gliwicach, przy skrzyżowaniu z Żurawią, na oznakowanym przejściu dla pieszych 31-letnia kierująca pojazdem marki Fiat, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej 14-letniej gliwiczance. Dziewczyna z obrażeniami kończyn trafiła do szpitala.

Nastolatka potrącona na przejściu. Kierującej zamarzła szyba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko wskazuje, że w wypadku, oprócz tzw. czynnika ludzkiego, niepomierną rolę odegrał niewłaściwy (z uwagi na porę roku i minusową temperaturę) preparat do spryskiwania szyb. Jak przyznała sama kierująca, chwilę przed zdarzeniem spryskała przednią szybę płynem, który momentalnie zamarzł i zamazał obraz przed samochodem. Mimo to kobieta nie zatrzymała pojazdu, a po chwili było już za późno. Sprawę wyjaśniają gliwiccy policjanci, prawdopodobnie (w zależności od obrażeń pokrzywdzonej) znajdzie ona swój finał w sądzie.

Jak obrazuje powyższy przykład, w czasie spadku temperatury letni płyn w zbiorniku spryskiwacza nie nadaje się do użytku, więcej - może przyczynić się do nieszczęścia.

Policjanci przypominają, że niesprawne samochodowe podzespoły, w tym mażące pióra wycieraczek czy niewłaściwy płyn, mogą być podstawą do ukarania kierowcy mandatem w wysokości 500 zł.
(acz)