Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Trzy razy okradł ten sam sklep. Zajęło mu to pół godziny

05.12.2019 09:22 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni zatrzymali 40-latka, który skradł sprzęt AGD w jednym ze sklepów na terenie Jastrzębia-Zdroju. Podejrzanego o przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu.

Trzy razy okradł ten sam sklep. Zajęło mu to pół godziny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarzuty dotyczące licznych kradzieży sklepowych usłyszał 40-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna w niespełna godzinę trzy razy wracał do jednego ze sklepów, aby kraść sprzęt AGD. Jego łupem padały głośniki mobilne, gry na konsolę, alkomat, golarki męskie, słuchawki. Złodziej napełniał plastikową torbę i nie wzbudzając alarmu w bramkach, wychodził ze sklepu, nie płacąc za towar. Kradzież wykryli pracownicy, przeprowadzając inwentaryzację w sklepie. Monitoring zarejestrował wszystkie kradzieże, złodziej został rozpoznany przez jednego z pracowników. Zatrzymanie złodzieja okazało się nie takie łatwe z uwagi, iż jest to osoba, która nie ma stałego miejsca pobytu. Wartość strat poniesionych z tytułu kradzieży, których dokonał, wyniosła ponad 3,5 tys. zł. Okazało się również, że swój łup zdążył już sprzedać.

Za kradzieże mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, jednak w jego przypadku kara może być surowsza, gdyż zarzucanych czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego w przypadku czynu popełnionego w recydywie, kara może zostać zwiększona o połowę.

(acz)