Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Patrol

Poważny wypadek u sąsiadów. Sprawcą 83-letni kierowca

04.12.2019 18:23 | 0 komentarzy | acz

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na mikołowskim odcinku DK 44. Sprawca zdarzenia ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala.

Poważny wypadek u sąsiadów. Sprawcą 83-letni kierowca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informację o wypadku dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał kilka minut po godzinie 16.00. Na DK 44, przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej oraz Zrębowej ( tuż przy restauracji Sjesta) doszło do zderzenia się trzech pojazdów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów drogówki, kierujący nissanem, 83-letni mężczyzna, jadący w kierunku Gliwic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go samochód osobowy marki opel. Jego kierujący zatrzymał się bowiem, celem wykonania skrętu w lewo. Wówczas doszło do zderzenia. Osobowy opel przemieścił się na przeciwległy pas jezdni, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym w kierunku Mikołowa samochodem marki hyundai.

W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko oraz kobieta w ciąży. Wszyscy trafili do placówek medycznych na terenie województwa śląskiego. Według lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najcięższych obrażeń doznał sprawca wypadku, 83-letni mieszkaniec Gliwic. Stwierdzono u niego złamanie kręgosłupa.

(acz)