środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Groźny wypadek w Jastrzębiu. Samochód uderzył w drzewo

03.12.2019 16:25 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do wypadku drogowego w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Powstańców Śląskich. Kierujący samochodem ford uderzył w drzewo. Pasażerka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Groźny wypadek w Jastrzębiu. Samochód uderzył w drzewo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2 grudnia około godziny 12.40 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Powstańców Śląskich doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego. Najprawdopodobniej kierujący samochodem ford, jadąc z Żor w kierunku Jastrzębia-Zdroju, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, uderzając w przydrożne drzewo. 41-letni mężczyzna jechał razem z córką oraz 47-letnią pasażerką. Kobieta z uwagi na odniesione obrażenia została przewieziona do szpitala w Żorach.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.
(acz)