Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany policjant zatrzymany na komisariacie w Krzyżanowicach

Znów głośno o komisarzu Dawidzie D., policjancie z wydziału kryminalnego raciborskiej komendy. Kryminalny w sobotę pijany przyjechał do pracy. 

Pijany policjant zatrzymany na komisariacie w Krzyżanowicach

W sobotę Dawid D. przyjechał na komisariat w Krzyżanowicach, gdzie jakiś czas temu został przeniesiony decyzją komendanta. Mundurowy sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Na miejsce przyjechał zastępca komendanta powiatowego policji oraz prokurator. Dawid D. został poddany badaniu na alkomacie. Miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjant z amnezją

O Dawidzie D. pisaliśmy już pięć lat temu. Nocą 8 stycznia 2014 roku samochód Dawida D. uderzył w inny pojazd w Raciborzu i odjechał z miejsca zdarzenia. Szofer miał pecha, bo podczas uderzenia z samochodu urwała się tablica rejestracyjna, która została na miejscu zdarzenia. Pod domem podkomisarza znaleziono uszkodzone srebrne audi bez tablicy. Sam oficer odnalazł się dopiero następnego dnia. Przyniósł do komendy zwolnienie lekarskie, nie chciał jednak powiedzieć, kto prowadził, twierdził, że nic nie pamięta. Do pracy przyszedł trzeźwy. Dawidowi D., który bezpośrednio przed kolizją miał się bawić z innymi policjantami w lokalu Dzika Róża, dodatkowo pobrano krew do badań. Tę jednak pobrano kilkanaście godzin po kolizji. – Nic w niej nie znaleźliśmy. Żadnej pozostałości alkoholu czy innych środków. Nie ma więc przestępstwa, sprawę musieliśmy umorzyć – rozkładał wówczas ręce prokurator Jacek Sławik, szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku, która również badała sprawę, śledztwo jednak umorzyła.

Co ciekawe Dawid D. wówczas nie został ukarany dyscyplinarnie. 24 lipca 2015 roku policjant został awansowany na wyższy stopień - komisarza. - Od zdarzenia upłynęło 1,5 roku. Funkcjonariusz cieszy się nienaganną opinią i zgodnie z obowiązującymi przepisami nic nie stało na przeszkodzie, aby otrzymał awans na wyższy stopień służbowy – tłumaczyło wówczas kierownictwo komendy.

Awantura na klatce

O raciborskim kryminalnym znów zrobiło się głośno dwa lata później.  17 listopada 2017 roku. Dawid D. miał z drugą osobą pojawić się w mieszkaniu samotnej kobiety z dziećmi i nakłaniać ją do opuszczenia wynajmowanego lokalu. Jak się dowiedzieliśmy, sam chciał się tam wprowadzić. Miał przy tym wymachiwać policyjną odznaką, mimo iż w tym okresie od dawna przebywał na zwolnieniu lekarskim. Na korytarzu wywiązała się awantura, zaniepokojeni sąsiedzi wyszli z mieszkań grożąc, że wezwą policję. Dawid D. miał się wówczas spłoszyć. Poszkodowana kobieta złożyła zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.

Do sprawy, którą opisaliśmy, odniosła się raciborska komenda. -  Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji. Mając na względzie dobre imię Policji w związku z ujawnieniem przez kierownictwo jednostki, w ramach czynności nadzorczych funkcjonariusza, wobec którego istniało przypuszczenie, że pełnił służbę w stanie nietrzeźwości, Komendant Powiatowy Policji niezwłocznie zawiesił tego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Naruszenie dyscypliny służbowej przez jednego z funkcjonariuszy zostało ujawnione przez kierownictwo jednostki w ramach czynności nadzorczych w dniu 30 listopada br. w godzinach przedpołudniowych. Zawieszony w czynnościach służbowych to funkcjonariusz z prawie 14-letnim stażem służby, pełnił służbę w Komisariacie Policji w Krzyżanowicach - informuje w komunikacie Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

(acz)

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ChudeMisty (31.0. * .175) 01.06.2020 21:00

Bronek

zwykłyobywatel 02.12.2019 16:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poczekamy jakie będą dalsze działania Pana Komendanta.
A świstak zawijał sreberka

~kobylaNIEpies (83.30. * .166) 02.12.2019 15:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pamiętajcie, zawód policjanta to zawód z prestiżem !

~Świstak (88.156. * .215) 02.12.2019 14:26
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Trochę dużo na koncie

alissa 02.12.2019 13:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

afera za aferą w tym Raciborzu

~anonimus1234567879 (5.60. * .32) 02.12.2019 11:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

można wydalić ze służby po przeprowadzonej dyscyplinarce !!!

~ooooooo (46.134. * .166) 02.12.2019 10:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

państwo w państwie

~Policjant (94.254. * .4) 02.12.2019 10:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Z tego co wiem to on pijany nie przyjechał

JanNiezbędny 02.12.2019 09:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kyrie eleison:-) co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

~szpagin (93.105. * .149) 02.12.2019 09:30

ojejku-jejku , a dla "dobra sluzby" nie wolno tak ?