Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Pościg za złodziejem paliwa w Rybniku Boguszowicach. Kierowca rozbił się na drzewie [ZDJĘCIA]

30.11.2019 07:09 | 5 komentarzy | acz

Policjanci z komisariatu w Boguszowicach namierzyli złodzieja, który podczas ucieczki przed nimi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 28-latek jest podejrzany o kradzieże paliwa ze stacji benzynowych na terenie Rybnika, a także włamania się do samochodów, autobusów oraz sprzętu budowlanego, skąd również kradł olej napędowy.

Pościg za złodziejem paliwa w Rybniku Boguszowicach. Kierowca rozbił się na drzewie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od października mężczyzna kradł paliwo z różnych stacji benzynowych, a w listopadzie włamywał się do pojazdów firm przewozowych, skąd również kradł olej napędowy. Jego łupem padały też elektronarzędzia, m. in. szlifierki kątowe, a także kosy spalinowe i inne drobne narzędzia elektryczne. Śledczy z Rybnika, a także z Komisariatu Policji w Boguszowicach, od dłuższego czasu pracowali nad sprawami włamań i kradzieży.

Złodziej został zatrzymany w środę przez policjantów z komisariatu w Boguszowicach. Kryminalni zauważyli samochód marki Fiat Uno na terenie kompleksu leśnego w dzielnicy Kłokocin w rejonie autostrady A1. Kiedy kierujący zobaczył policjantów podchodzących do jego auta, ruszył z impetem i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. W pewnym momencie kierujący osobówką utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało podejrzanego do szpitala na obserwację. Następnie 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili podejrzanemu 21 zarzutów. Rybnicki sąd, na wniosek prokuratora, podjął decyzję o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował mężczyznę. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

(acz)