Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Patrol

Dzieci z Pszowa jechały na wycieczkę niesprawnym autobusem

22.11.2019 07:19 | 12 komentarzy | acz

Uszkodzoną w dwóch miejscach tarczę hamulcową koła przedniej osi dostrzegli inspektorzy w kontrolowanym autokarze. Pojazdem podróżowały dzieci z jednej ze szkół z Pszowa do Parku Technologicznego w Ostrawie.

Dzieci z Pszowa jechały na wycieczkę niesprawnym autobusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przeprowadzona 21 listopada kontrola przebiegała w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Na autostradzie A1 w Godowie padał deszcz. Na szczęście nie przeszkodziło to inspektorom wodzisławskiego oddziału śląskiej ITD w skrupulatnej kontroli najważniejszych układów pojazdu, mających wpływ na bezpieczeństwo. Inspektorzy dostrzegli w prawym przednim kole autokaru szerokie pęknięcia na tarczy hamulcowej. Dokładniejsza kontrola wykazała jej poważne uszkodzenie aż w dwóch miejscach. Taka usterka kwalifikowana jest jako niebezpieczna, czego konsekwencją – oprócz zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu i zakazu dalszej jazdy – jest wszczęcie postępowań administracyjnych wobec przewoźnika i wobec osoby zarządzającej transportem u przedsiębiorcy. Przewoźnikowi grozi kara 2000 zł, a zarządzającemu 500 zł. Mandatu nie uniknął również kierowca.

Zakaz dalszej jazdy wydany przez inspektorów oznaczał dla wiezionych dzieci przerwanie wycieczki. Jednakże w tym zakresie przewoźnik stanął na wysokości zadania i szybko zorganizował zastępczy autokar. Dzieci mogły więc kontynuować podróż do Ostrawy.

(acz)