Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Patrol

Tajemnicze czarne audi. "Rzucają jajkami w przechodniów"

21.11.2019 11:18 | 5 komentarzy | mak

Nietypowy problem na terenie Rydułtów. Można oberwać... jajkami. Porządek zakłócają pasażerowie czarnego audi, które nocą przemierza ulice miasta oraz sąsiednich miejscowości. Temat przekazano policjantom.

Tajemnicze czarne audi. "Rzucają jajkami w przechodniów"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Rydułtów. W poniedziałek (18 listopada) w Rydułtowskim Centrum Kultury odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa w mieście (o samym spotkaniu napiszemy więcej w osobnym artykule). Jeden z uczestników powiedział funkcjonariuszom o dość nietypowym problemie. - Co jakiś czas widzę auto z rejestracją "SWD". Przez to auto musiałem się już pozbyć dwóch garniturów i trzy razy musiałem myć swój samochód - rozpoczął mieszkaniec. Powód? - Rzucają jajkami w przechodniów - szybko wyjaśnił.

Wspomniany samochód to czarne audi. Na wandali, którzy rzucają jajkami w stronę ludzi, można natknąć się głównie nocą. - Mają stałą trasę. Jadą Raciborską przez Rydułtowy, później Czernica, Łuków, Gaszowice, Piece i znów Rydułtowy - dodał mieszkaniec.

Do policjantów nie docierały wcześniej sygnały o takim problemie. Pytali o numer rejestracyjny wozu, niestety mieszkaniec nie spisał ich. Funkcjonariusze zaapelowali, by kolejnym razem zapamiętać tablice rejestracyjne i przekazać je, bo to pomoże ustalić sprawcę.