Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Patrol

Policjanci szukają bezdomnych w Rybniku

18.11.2019 06:20 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Celem akcji jest nie tylko upewnienie się, że warunki, w jakich mieszkają, nie zagrażają ich życiu, ale także nakłonienie ich do skorzystania z pomocy oraz udania się do noclegowni.

Policjanci szukają bezdomnych w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo słonecznych dni, w nocy temperatura jest coraz niższa. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Dlatego rybniccy policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. ą to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan grożący zawaleniem. Aby się rozgrzać, bardzo często bezdomni w takich miejscach rozpalają ogniska, co bywa szczególnie niebezpieczne. Celem akcji jest nie tylko upewnienie się, że warunki, w jakich mieszkają, nie zagrażają ich życiu, ale także nakłonienie ich do skorzystania z pomocy oraz udania się do noclegowni.

Mundurowi informują bezdomnych o możliwych formach pomocy, noclegowniach oraz punktach wydawania ubrań i ciepłych posiłków. Jednak najczęściej osoby te z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i deklarują wyraźną chęć pozostania w swoich prowizorycznych domach. W ostatnim czasie rybniccy policjanci kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych wspólnie z pracownikiem socjalnym zajmującym się problemem bezdomności w Rybniku.

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rybnika, a także służb zajmujących się bezdomnością na terenie powiatu rybnickiego rozpoczęła się kampania „Pomagaj skutecznie”.
(acz)