Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Porzucił pojazd i dziewczynę

16.11.2019 09:20 | 0 komentarzy | acz

Za niestosowanie się do wyroku sądowego i spowodowanie kolizji odpowie 42-letni kierowca seata, który 14 listopada zbiegł z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji. Mężczyzna porzucił samochód i zostawił w nim swoją partnerkę, wcześniej próbował jednak polubownie załatwić sprawę.

Porzucił pojazd i dziewczynę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed godziną 18.00 policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło w Żorach na ulicy Rybnickiej w pobliżu skrzyżowania z Kasztanową. Jak ustalili kierowca nissana, jadący w kierunku Rybnika, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by udzielić pierwszeństwa osobie przechodzącej przez pasy. W tym momencie w tył jego pojazdu uderzył inny samochód, a po chwili podszedł do niego kierowca tegoż pojazdu i prosił, aby nie wzywać mundurowych.

Kiedy kierowca nissana nie zgodził się na polubowne załatwienie sprawy, kierujący seatem porzucił pojazd, zostawił w nim swoją dziewczynę i uciekł z miejsca kolizji. Jak się okazało chwilę później, postąpił tak najprawdopodobniej dlatego, gdyż nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mundurowi ustalili bowiem, że 42-latkowi pruszkowski sąd zakazał wsiadania "za kółko", a zakaz miał go obowiązywać jeszcze do października przyszłego roku.

(acz)