Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Patrol

Pirat do policji: prawka i tak nie zrobię

13.11.2019 08:48 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy Policjanci ruchu drogowego pracując, cały czas mają styczność z kierującymi, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością. W ostatnich dniach znów jeden z kierujących stracił prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości a następny, jak się okazało, nie zamierza zrobić uprawnień do kierowania pojazdami.

Pirat do policji: prawka i tak nie zrobię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę około godziny 7.37 w trakcie patrolu przez grupę SPEED ulicy Pszczyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca pozwolił sobie na jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. Kierującym osobówką okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym. Teraz mężczyzna przez trzy miesiące, nie będzie mógł korzystać ze swoich uprawnień do kierowania pojazdami.

W piątek, patrol ruchu drogowego w trakcie posterunku stałego na ulicy Połomskiej, dokonywał pomiaru prędkości. Około godziny 8.45 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym kia, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 82/50 km/h. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Rybnika. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz wielokrotnie był już karany za jazdę bez uprawnień. Z uwagi, iż karanie mandatem nie skutkowało, stróże prawa sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Samochód został odholowany na parking strzeżony.

(acz)