środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Patrol

Nie dość, że kierował pijany, to licznik jego samochodu wskazywał 105 km/h

12.11.2019 15:01 | 3 komentarze | mak

Do 2 lat więzienia grozi 39-letniemu kierowcy volkswagena, którego policjanci zatrzymali na Młodzieżowej w Wodzisławiu. Mężczyzna jechał 105 km/h w terenie zabudowanym, a podczas kontroli okazało się, że jest pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystkie jego przewinienia...

Nie dość, że kierował pijany, to licznik jego samochodu wskazywał 105 km/h
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowcę zatrzymali w poniedziałek policjanci z wodzisławskiej drogówki. Wykonany pomiar wskazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał on z prędkością 105km/h.

Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 39-letniego kierującego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na domiar złego po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za brak uprawnień do kierowania i przekroczenie prędkości, ale przede wszystkim za jazdę po pijanemu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.