Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Patrol

Kibol skatował nastolatka i kazał mu obrażać klub. Wszystko nagrano telefonem

12.11.2019 09:39 | 0 komentarzy | acz

Areszt na okres 3 miesięcy dla 19-letniego mieszkańca Mikołowa zastosował miejscowy sąd rejonowy na podstawie zebranego przez policjantów materiału. Według śledczych, mężczyzna ten najpierw pobił 15-latka, a później, wraz z innym nastolatkiem, zmusił go do słownej agresji w kierunku jednego z klubów piłkarskich.

Kibol skatował nastolatka i kazał mu obrażać klub. Wszystko nagrano telefonem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

, która stała się początkiem tej sprawy rozegrała się tydzień temu, 5 listopada wieczorem na dworcu autobusowym w Mikołowie. To tam 15-letni mieszkaniec Łazisk Górnych został zaczepiony przez 19-letniego mikołowianina i zapytany o sympatie w kwestii piłkarskiego klubu sportowego. Odpowiedź nastolatka miała nie spodobać się mężczyźnie, który według zeznań pokrzywdzonego, uderzył go dwukrotnie w twarz i kopnął w okolice żeber.

Młody łaziszczanin wsiadł do autobusu i pojechał do Łazisk Górnych. Tam rozegrała się druga część incydentu, bowiem agresor tym samym środkiem transportu podążył za swoją ofiarą. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, wraz z nim był także 16-letni chłopak. W centrum Łazisk Górnych dwaj agresorzy ponownie postanowili zaczepić 15-letniego łaziszczanina. Używając wobec niego przemocy, zmusili do wypowiedzenia obraźliwych tekstów w kierunku jednego z piłkarskich klubów sportowych. Wszystko to nagrali telefonem komórkowym.

Sprawcy całego zajścia szybko trafili w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. 16-latek zatrzymany tego samego wieczoru, został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i zwolniony do miejsca zamieszkania. Nim bowiem zajmie się sąd rodzinny. 19-letni mikołowianin został zatrzymany dzień po zdarzeniu. 7 listopada usłyszał zarzuty: uszkodzenia ciała oraz zmuszenia do określonego zachowania. Śledczy zakwalifikowali zdarzenie w czynie chuligańskim, co oznacza, że wymiar kary z jaką musi liczyć się mikołowianin, będzie obostrzony.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.
(acz)