Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Patrol

Nocny pożar w Łaziskach. Spłonął budynek i ciężarówka

28.10.2019 09:56 | 0 komentarzy | acz

Mikołowscy śledczy ustalają okoliczności wybuchu pożaru na terenie firmy zajmującej się skupem i sprzedażą drewnianych palet w Łaziskach Górnych. Ogień pojawił się 24 października po godzinie 3.00 nad ranem.

Nocny pożar w Łaziskach. Spłonął budynek i ciężarówka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 października godzinie 3.37 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie Łazisk Górnych. Do zdarzenia doszło na terenie firmy, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu, sprzedaży i produkcji drewnianych palet. Na miejscu pracowali strażacy, a po zakończeniu akcji gaśniczej czynności rozpoczęli także mundurowi. Straty objęły pomieszczenie gospodarcze, w którym znajdował się między innymi piec do osuszania palet i część materiału drzewnego. Ogień zajął także ciężarówkę zaparkowaną tuż przy suszarni.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych oraz mikołowskiej komendy policji, wspólnie z prokuratorem oraz biegłym z zakresu pożarnictwa, przeprowadzali oględziny tego miejsca, ustalając szczegółowe przyczyny oraz okoliczności pożaru. Kluczowa w tym zakresie jest bowiem opinia biegłego, która na chwilę obecną nie jest jeszcze znana.

(acz)