Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Atak nożowniczki w Żorach. Mężczyźnie pomogli sąsiedzi

23.10.2019 18:34 | 0 komentarzy | acz

Zarzut za uszkodzenie ciała swojego partnera usłyszała wczoraj 46-letnia mieszkanka Żor, która podczas kłótni ugodziła dwukrotnie mężczyznę nożem. 46-latka była pijana, badanie wykazało u niej blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Atak nożowniczki w Żorach. Mężczyźnie pomogli sąsiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem. Po godzinie 10.00 policjanci zostali wezwani na interwencję na osiedle Sikorskiego, gdzie w jednym z mieszkań kobieta podczas kłótni ugodziła nożem swojego partnera.

W mieszkaniu mundurowi zastali pijaną, zdezorientowaną 46-latkę i ustalili, że jej partner wyszedł ranny na zewnątrz. Jak się okazało, mężczyzna wzywając pomocy, wybiegł przed blok i tam zaczął opadać sił. Na szczęście wezwane pogotowie ratunkowe szybko przetransportowało 49-latka do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu niezbędnej pomocy.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej celi, zanim usłyszała zarzuty, stróże prawa ustalili, co tak naprawdę wydarzyło się poprzedniego dnia. Według ich ustaleń mężczyzna z kobietą kłócili się już wcześniej, a eskalacja konfliktu nastąpiła, gdy wrócił rano do domu. W pewnym momencie, kiedy 49-latek wyszedł z kuchni, partnerka zaatakowała go dwukrotnie nożem. 46-latce za ugodzenie nożem partnera grozi teraz do 5 lat więzienia.
(acz)