Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Pijany weekend na wodzisławskich drogach

21.10.2019 11:13 | 3 komentarze | acz

W miniony weekend na drogach powiatu wodzisławskiego doszło do 10 kolizji. Mundurowi zatrzymali także 8 pijanych kierowców. To w większości efekt działań Trzeźwość, które prowadziliśmy w patrolach z kolegami z raciborskiej drogówki. Wszystkim amatorom jazdy na "podwójnym gazie" odebrano już prawo jazdy. Grozi im do 2 lat więzienia.

Pijany weekend na wodzisławskich drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek w Pszowie na ulicy Armii Krajowej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Mazda 626. 37-letni kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W Marklowicach na ulicy Kilińskiego mundurowi kontrolowali Seata Cordobę. Od 31-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko dwa promile. Ponadto okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z czym oprócz prawa jazdy zatrzymano także dowód rejestracyjny.

W Pszowie na ulicy Traugutta policjanci postanowili skontrolować kierującego hulajnogą elektryczną, który poruszał się po jezdni. 60-latek miał w organizmie promil alkoholu, a hulajnoga nie była zarejestrowana. Ponadto mężczyzna miał już zatrzymane prawo jazdy, za jazdę w stanie nietrzeźwym.

W sobotę również w Pszowie na Traugutta zatrzymano do kontroli BMW 3, którego kierująca była pijana. 30-latka miała w organizmie 1,5 promila alkoholu.
(acz)