Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Patrol

Jechał pod wpływem alkoholu i narkotyków

15.10.2019 05:55 | 0 komentarzy | acz

Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 27-latek, którego w miniony weekend zatrzymali żorscy policjanci. Badanie narkotestem dodatkowo wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków.

Jechał pod wpływem alkoholu i narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy, który uderzył w garaż przy ulicy Kłokocińskiej. Kiedy przybyli na miejsce okazało się, że mężczyzna podczas wykonywania manewru cofania wjechał na skarpę, a potem ruszając do przodu, uszkodził metalowe elementy garażu, po czym pozostawił samochód i udał się do pokoju hotelowego.

Dzięki pomocy świadków mundurowi błyskawicznie dotarli do mężczyzny, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Zawiercia, a kiedy go przebadali na alkomacie, potwierdziło się, że jest pijany. Wynik badania wskazał u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci dodatkowo poddali 27-latka badaniu narkotestem, a potem badaniu krwi, gdyż pierwsze z nich zakończyło się wynikiem pozytywnym. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce 27-letni kierowca z Zawiercia stanie przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
(acz)