Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Rowerzysta ranny w wypadku

03.10.2019 08:10 | 2 komentarze | acz

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło 1 października wieczorem w Orzeszu na ulicy Damrota. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca osobowym volkswagenem, 28-letnia kobieta, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzyła w tył jadącego prawidłowo rowerem mężczyznę.

Rowerzysta ranny w wypadku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów należą do wyjątkowo niebezpiecznych. Rowerzysta w konfrontacji z samochodem rzadko kiedy wychodzi z takiego starcia bez szwanku. Poziom obrażeń zwykle zależy od prędkości, z jaką porusza się auto oraz osoba na jednośladzie. Ten ypadek doskonale obrazuje to stwierdzenie. Przypominamy, że rowerzysta to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Kierujący pojazdami mechanicznymi mają obowiązek respektować przepisy względem kierujących tymi jednośladami dokładnie w ten sam sposób, jak wobec kierujących samochodami.

Mikołowska policja wyjaśnia teraz dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia w Orzeszu, do którego doszło po godzinie 19.00. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
(acz)