Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Pijany kierowca bełkotał i groził policjantom

01.10.2019 12:01 | 1 komentarz | żet

Świadkowie zatrzymali pijanego obywatela Gruzji, który jechał od strony Kuźni Raciborskiej do Nędzy.

Pijany kierowca bełkotał i groził policjantom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 29 września około godz. 17.55. Świadkowie zatrzymali 42-letniego kierowcę forda, który jechał od strony Kuźni Raciborskiej w kierunku Nędzy. Zareagowali, gdyż zaniepokoił ich tor jazdy pojazdu, wskazujący na nietrzeźwość kierowcy. Wkrótce na miejsce dojechali policjanci z raciborskiej drogówki. Kierowca odmówił poddania się badaniu alkomatem, bełkotał, zataczał się i groził policjantom.

- W związku z powyższym kierowcy została pobrana krew do badania. Już w poniedziałek kuźniańscy śledczy otrzymali informację, z której wynikało, że 42-letni kierowca prowadząc forda miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Obywatel Gruzji odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz grożenie funkcjonariuszom Policji.

- Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs na ręce świadków  za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając  jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali. Prawidłowa reakcja zgłaszających zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami - dodaje M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet