Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Patrol

Czternastolatek napadł na młodszego kolegę i zabrał mu rower

25.09.2019 09:11 | 0 komentarzy | żet

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali 14-latka podejrzanego o rozbój. Sprawca napadł na 13-letniego poszkodowanego na ulicy Wildek w Rudzie Kozielskiej, a następnie zabrał mu rower.

Czternastolatek napadł na młodszego kolegę i zabrał mu rower
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 24 września około godz. 17.30 na ulicy Wildek w Rudzie Kozielskiej. Agresor podszedł do poszkodowanego pod pretekstem rozmowy i bez powodu zaczął  grozić pobiciem, po czym zabrał mu rower o wartości około 700 złotych.

Poszkodowany chłopiec  zatrzymał przejeżdżający radiowóz, którym jechali kuźniańscy mundurowi oraz miejscowy dzielnicowy. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i ruszyli w pościg za złodziejem. - Zatrzymanie podejrzanego zakończyło się sukcesem już po kilkudziesięciu minutach. Sprawca wpadł w ręce kuźniańskich stróży prawa na ulicy Rybnickiej w Rudach. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu rybnickiego. Teraz o dalszym losie 14-latka zadecyduje Sąd Rodzinny w Raciborzu. Dzięki sprawnej akcji kuźniańskich stróży prawa odzyskano skradziony rower - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet