Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Patrol

Tymczasowy areszt dla sprawcy pobicia w Raciborzu. Kobieta zmarła, 46-latkowi grozi dożywocie

23.09.2019 08:46 | 2 komentarze | żet

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Raciborzu tymczasowo aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 35-letniej kobiety. Poszkodowana zmarła na skutek doznanych obrażeń.

Tymczasowy areszt dla sprawcy pobicia w Raciborzu. Kobieta zmarła, 46-latkowi grozi dożywocie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do tragedii doszło w okresie pomiędzy 16 a 17 września przy ul. Nowej w Raciborzu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, mężczyzna uderzył rękoma w głowę 35-letnią kobietę, powodując ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, co spowodowało śmierć pokrzywdzonej na skutek doznanych obrażeń.

- Kryminalni bardzo szybko wytypowali i zatrzymali 18 września na terenie Raciborza osobę związaną z przestępstwem - informuje M. Szymański. W piątek 20 września Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Aresztowany to 46-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. - Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pobytu w więzieniu - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Raciborzu. Za popełnione przestępstwo 46-latkowi grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.