Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Patrol

Oszuści okradli jej konto. Wystarczyło kilka kliknięć

17.09.2019 07:39 | 0 komentarzy | acz

Wystarczyła chwila nieumyślnych kliknięć, by straciła kilka tysięcy. 35-letnia mieszkanka Żor za chwilę nieuwagi przypłaciła srogą ceną. W trakcie internetowej sprzedaży kurtki nieopatrznie kliknęła ikonkę, gdzie ukryty był link do banku.

Oszuści okradli jej konto. Wystarczyło kilka kliknięć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W weekend do komendy żorskiej wpłynęło zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa w internecie. 35-letnia kobieta podczas korzystania z popularnego portalu aukcyjnego padła ofiarą oszustów.

Pokrzywdzona poinformowała, że po wystawieniu kurtki dziecięcej na sprzedaż zgłosiła się do niej kobieta z chęcią kupna. Jednakże pojawił się problem z formą zapłaty, a pokrzywdzona dostała od nabywczyni kurtki SMS-a z ikonką, która przekierowała bezpośrednio na stronę rzekomego banku kobiety i tam też po wpisaniu numeru konta bankowego miał pojawić się czek z zapłatą.

Kilka dni od zdarzenia pokrzywdzona dostała wiadomość z banku o możliwości zaistnienia podejrzanej transakcji. Bank poinformował pokrzywdzoną, że wraz z przekierowaniem na stronę banku za pomocą SMS-a oraz wpisaniem numeru konta dała dostęp do swych pieniędzy oszustom. Jak później się okazało, z jej konta za pomocą aplikacji bankowej BLIK w siedzibie banku w Pszczynie wypłacono 3000 złotych. Policja przestrzega przed podobnymi zajściami oraz prosi, by ostrożniej korzystać ze stron niewiadomego pochodzenia.
(acz)