środa, 12 sierpnia 2020

imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

RSS

Patrol

Pościg w Żorach. Motocyklistom nie udało się uciec

10.09.2019 16:05 | 0 komentarzy | acz

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej wkrótce przed sądem stanie dwóch 26-latków. Motocykliści w obawie przed konfrontacją z mundurowymi postanowili uciekać, pomimo że ci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Pościg w Żorach. Motocyklistom nie udało się uciec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek przed 9.00 patrol drogówki zauważył przy ulicy Wodzisławskiej w Żorach dwóch motocyklistów, którzy na widok radiowozu gwałtownie zawrócili i kontynuowali jazdę w innym kierunku. Pomimo że policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyźni na nie w ogóle nie reagowali. Po chwili mundurowi zdołali zatrzymać i wylegitymować jednego z nich. 26-latek ze Świerklan oświadczył wówczas, że obawiał się konsekwencji kontroli drogowej i dlatego postanowił uciekać... Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna poruszał się pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu.

Kiedy stróże prawa prowadzili kontrolę, na miejscu zjawił się drugi kierowca jednośladu, również 26-latek, jednakże pochodzący z Żor. I w jego przypadku powodem ucieczki było poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, ale i dodatkowo brak uprawnień do kierowania motocyklem. Obu mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
(acz)