Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Patrol

Pijany kierowca rozbijał się po parkingu w Kuźni

05.09.2019 11:11 | 0 komentarzy | acz

Na jednym z parkingów w Kuźni Raciborskiej poruszał się peugeot, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pijany. Całą sytuację zauważyła kobieta, która swoje spostrzeżenia przekazała napotkanemu przypadkowo kuźniańskiemu dzielnicowemu.

Pijany kierowca rozbijał się po parkingu w Kuźni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 4 września około godziny 18.00 na jednym z parkingów samochodowych w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Ignacego Krasickiego. Kuźniański dzielnicowy będący na urlopie podczas spaceru został powiadomiony przez zaniepokojoną mieszkankę powiatu raciborskiego o niepokojącej sytuacji. Przekazana informacja stróżowi prawa dotyczyła kierowcy peugeota, który według zgłaszającej może być pijany, a wyjeżdża właśnie z parkingu. Policjant natychmiast postanowił zareagować i zatrzymać kierującego. Dzielnicowy pobiegł na wskazany parking, gdzie zauważył, jak kierujący peugeotem spowodował kolizję drogową, uderzając w inny pojazd zaparkowany na parkingu.

Młodszy aspirant podbiegł do kierowcy i wyjął mu kluczyki ze stacyjki, przez co uniemożliwił dalszą jazdę. Jednocześnie o całym zdarzeniu telefonicznie powiadomił raciborską policję. Na miejsce przyjechał patrol drogówki, który sprawdził trzeźwość 45-letniego kierowcy. I tym razem informacja przekazana przez świadka się potwierdziła, gdyż się okazało, że w organizmie zatrzymanego kierowcy alkomat wykazał prawie 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy peugeota. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 45-latkowi grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.
(acz)