Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Patrol

Pijany wodzisławianim chciał uciec policji na motorowerze. Wydmuchał trzy promile

22.08.2019 14:16 | 3 komentarze | acz

W ręce policjantów z wodzisławskiej drogówki wpadł 43-latek, który pijany jechał motorowerem. Mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania podawany mu przez mundurowych. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie trzy promile alkoholu.

Pijany wodzisławianim chciał uciec policji na motorowerze. Wydmuchał trzy promile
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 sierpnia o godzinie 14.00, patrol wodzisławskiej drogówki skierowany został na ulicę Pszowską, gdzie miał się poruszać nietrzeźwy kierujący motorowerem. Na miejscu nie zastano opisywanego pojazdu. Policjanci patrolowali jednak dalej pobliski teren i po godzinie zauważyli poruszający się ulicą Pszowska w kierunku ulicy Ks. Konstancji motorower.

Kiedy mundurowi dali mu sygnał do zatrzymania, 43-latek gwałtownie przyspieszył, uciekając w kierunku ulicy Powstańców. Mężczyzna uciekając przez policjantami popełnił szereg wykroczeń stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i kierujących. Kiedy usiłował zjechać ze schodów na Os. XXX-lecia, jeden z mundurowych postanowił pobiec za nim pieszo, a drugi radiowozem zablokować mu drogę ucieczki. Policjant szybko dogonił kierującego jednośladem i wydał mu wyraźne polecenie do zatrzymania pojazdu. Gdy je po raz kolejny zignorował funkcjonariusz chwycił go za tułów i obezwładnił na motorowerze. W wyniku zdarzenia pojazd wraz z kierowcą przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie wodzisławianina trzy promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

(acz)