Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Patrol

Pijany mieszkaniec Czerwionki potrącił nastolatka na skuterze

06.08.2019 08:51 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z jastrzębskiego wydziału ruchu drogowego zostali wezwali na  kolizję drogową. Ale to dopiero był początek...

Pijany mieszkaniec Czerwionki potrącił nastolatka na skuterze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, 3 sierpnia około godziny 17.30 policjanci ruchu drogowego w trybie pilnym udali, się na zdarzenie drogowe samochodu osobowego i motoroweru. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, 16-latka, który kierował jednośladem i 57-latka kierującego samochodem Renault Thalia. W trakcie wykonywania czynności na miejscu mundurowi ustalili, iż kierujący samochodem osobowym, nie zachował bezpiecznej odległości, gdy młody kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo, to najechał na tył jego pojazdu, motorowerzysta przewrócił się na lewy bok. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które przebadało młodego mężczyznę, wstępnie doznał ogólnych potłuczeń, jednakże przybyła na miejsce matka, nie wyraziła zgody na przewiezienie syna do szpitala na dalsze badania.

Stróże prawa poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników zdarzenia, okazało się, że 57-latek mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny miał powyżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywanych sprawdzeń okazało się, że 16-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a tablice rejestracyjne, które widniały na motorowerze Barton, nie należą do tego pojazdu, na tym wyróżniku widnieje motorower Romet. Po sprawdzeniu numeru VIN wyszło, że nie ma takiego pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Młody mężczyzna tłumaczył się, że dopiero kupił ten pojazd, ale nie ma jeszcze umowy kupna. Nietrzeźwy kierowca odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i pozwolenie sobie kierowania po alkoholu, młody zaś mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć skąd ten motorower i dlaczego poruszał się bez uprawnień.
(acz)