Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Zatrzymano nastoletniego podpalacza z Kuźni Raciborskiej

30.07.2019 09:07 | 1 komentarz | acz

W niedzielne popołudnie mienionego weekendu stróże prawa z kuźniańskiego Komisariatu Policji zatrzymali 19-letniego sprawcę podpalenia samochodu przy ul. Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Straty powstałe w wyniku podłożenia ognia wyniosły 2300 zł.

Zatrzymano nastoletniego podpalacza z Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzone od prawie dwóch miesięcy czynności operacyjno rozpoznawcze, szczegółowa analiza zebranych materiałów, wielogodzinne przeglądanie miejskiego monitoringu, przesłuchania świadków, a finalnie trafne typowanie kuźniańskich policjantów, doprowadziły do zatrzymania młodocianego podpalacza. Do zdarzenia doszło w nocy w dniu 2 czerwca przy ul. Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Około godziny 3:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie o palącym się pojeździe i stojącym tuż obok drugim, w którym według zgłoszenia zamontowana była instalacja gazowa.

Po ugaszeniu pożaru przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej ustalono, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Sprawcą okazał się być 19-letni mieszkaniec Kuźni Raciborskiej, który usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(acz)