Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Patrol

Kuźnia Raciborska kupiła policji alkomat

23.07.2019 14:20 | 1 komentarz | mad

Przekazanie nastąpiło w poniedziałek 22 lipca w komisariacie policji w Kuźni Raciborskiej.

Kuźnia Raciborska kupiła policji alkomat
Komendant kuźniańskiego komisariatu Marek Ryszka oraz burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To alkomat bezustnikowy alcoblow, dzięki któremu w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości. Urządzenie zostało zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Magistrat wyasygnował z budżetu 1 tys. zł.

Przekazania dokonali przedstawiciele samorządu: burmistrz Paweł Macha, przewodniczący rady miejskiej Radosław Kasprzyk oraz zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk. Ze strony policji odbioru dokonali komendant Marek Ryszka i jego zastępca Jacek Musiolik.

Otrzymany sprzęt ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli kierowców. - Urządzenie to jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym, używanym do wstępnych badań dużej ilości osób w krótkim czasie. Alkomatem alcoblow będziemy w stanie przeprowadzić kilka tysięcy pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustnika powoduje, że alkomat jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Alkomat będzie wykorzystywany przez kuźniańskich stróży prawa w codziennej służbie – podkreślają służby prasowe z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Zauważając również, że kuźniański samorząd od lat chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Przekazany alkomat.

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.