Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Patrol

22.07.2019 11:15 | 6 komentarzy | żet

Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej zatrzymał 30-letniego rybniczanina. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Ponadto był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, za pasażerką również wystawiono list gończy.

Jedna kontrola drogowa, dwie osoby w więzieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotni poranek 20 lipca dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej otrzymał informację, że po Górkach Śląskich porusza się alfa romeo, której kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

- Mundurowy natychmiast zareagował udając się do wskazanej w informacji miejscowości. Gdy dojechał na miejsce bardzo szybko napotkał wskazany w informacji samochód dokonując jego zatrzymania na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Tu informacja się potwierdziła, gdyż za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec Rybnika. Po sprawdzeniu mężczyzny przez dzielnicowego w policyjnych bazach danych okazało się, że kieruje on samochodem wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów wydanemu przez sąd - informuje raciborska policja. Co więcej, 30-latek był poszukiwany przez sąd w Rybniku w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjant sprawdził także pozostałych trzech pasażerów alfy. Okazało się, że 26-letnia mieszkanka Żor jest również poszukiwana listem gończym, wydanym przez wodzisławską prokuraturę.

- Obie poszukiwane osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu, a następnie zostały odwiezione do zakładów karnych, gdzie będą odbywać wymierzona im karę - dodają policjanci.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet