Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Patrol

Naklejali ogłoszenia pomimo zakazu, dostali mandaty

19.07.2019 09:30 | 0 komentarzy | ż

Sprawdź, czym w ostatnich dniach zajmowali się strażnicy miejscy z Raciborza.

Naklejali ogłoszenia pomimo zakazu, dostali mandaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz naklejanie ogłoszeń na słupach oświetleniowych, a także kara dla właściciela psa, który nie zaszczepił swojego pupila - tym w ostatnich dniach zajmowali się funkcjonariusze Straży Miejskiej w Raciborzu. Szczegóły w komunikacie UM Racibórz:

W przeciągu ostatnich dni raciborscy Strażnicy Miejscy podjęli szereg istotnych interwencji. Pomimo, że społeczna świadomość stale wzrasta, a Straż Miejska informuje o podstawowych wymogach i przepisach, wciąż spotykamy się z nagannymi zachowaniami w przestrzeni publicznej. Poniżej podajemy kilka przykładów z ostatnich dni.

1. Ogłoszenia na słupach

W wyniku prowadzonych czynności wyjaśniających ujawniono dwie osoby, które umieszczały ogłoszenia w miejscach publicznych, na słupach oświetleniowych, na terenie miasta Racibórz. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi.

2. Brak nadzoru nad psem

Pięć osób otrzymało mandat karny za niezachowanie wystarczających środków ostrożności przy trzymaniu psów. Interwencje przeprowadzono w dzielnicach Centru, Ocice i Nowe Zagrody.

Ponadto ukarano mandatem właściciela psa za brak obowiązkowego, ochronnego szczepienia psa przeciw wściekliźnie.

3. Alkohol w miejscach zabronionych

W Centrum miasta oraz w dzielnicy Ocice Straż Miejska ukarała w sumie dziesięć osób za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż