Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Patrol

Wyciek metanolu i rzekoma próba samobójcza

17.07.2019 09:57 | 0 komentarzy | żet

W ciągu dwóch dni strażacy z powiatu raciborskiego usuwali skutki kolizji drogowych, otwierali drzwi do mieszkań, w których miały znajdować się osoby potrzebujące pomocy, neutralizowali wyciek metanolu z kolejowej cysterny. Więcej informacji w artykule.

Wyciek metanolu i rzekoma próba samobójcza
zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kobieta w potrzebie

W poniedziałek 15 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dwa razy. Najpierw o godz. 8.00 usunęli z jezdni ulicy Bosackiej w Raciborzu plamę oleju po kolizji drogowej (więcej informacji: Motocyklista zapłaci za "jazdę na zderzaku").

O godz. 16.18 strażacy otworzyli drzwi domu przy ul. Parkowej w Sławikowie. W środku znajdowała się kobieta, która potrzebowała pomocy lekarskiej. Na miejscu obecni byli również ratownicy medyczni, którzy udzielili mieszkance Sławikowa pierwszej pomocy, a następnie przewieźli ją do szpitala.

Wyciek metanolu i zgłoszenie o próbie samobójczej

Pierwsza interwencja strażaków odnotowana 16 lipca miała związek z wyciekiem metanolu z cysterny kolejowej w Chałupkach (godz. 1.12). Strażacy zabezpieczyli teren, wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, dokręcili zawór spustowy w cysternie, następnie - upewniwszy się, że wyciek ustąpił - wrócili do bazy.

Następna interwencja strażaków to ul. Słowackiego w Raciborzu (godz. 3.40). Kobieta zgłaszała, że zgubiła klucze i nie może dostać się do mieszkania. Na miejscu obecni byli również ratownicy medyczni oraz policjanci. Ostatecznie kobieta trafiła do rodziny, otwarciem mieszkania miał zająć się ślusarz.

O godz. 16.28 strażacy interweniowali na ul. Powstańców Śląskich w Pawłowie, gdzie doszło do kolizji volkswagena t4 oraz skody octavii. Zabezpieczyli miejsce oraz uprzątnęli resztki po kolizji. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 8 tys. zł.

Kolejna interwencja strażaków miała związek ze zgłoszeniem o próbie samobójczej, do której miało dojść w mieszkaniu przy ul. Rzeźniczej w Raciborzu (godz. 19.07). Strażacy otworzyli drzwi do mieszkania, jednakże lokal okazał się pusty.

Ostatnia interwencja polegała na usunięciu gniazda owadów zagrażających mieszkańcom ul. Dębniki w Raciborzu.