Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Patrol

Sąd zabronił mężowi kontaktować się z żoną. Ten zadzwonił i już siedzi

17.07.2019 09:02 | 0 komentarzy | acz

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu gliwiczaninowi. Mężczyzna, zatrzymywany wcześniej przez policję, miał prokuratorski i sądowy zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do swojej ofiary – żony. Zlekceważył jednak prawny zakaz, zadzwonił do pokrzywdzonej i groził jej.

Sąd zabronił mężowi kontaktować się z żoną. Ten zadzwonił i już siedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minionym tygodniu do policjantów z II komisariatu wpłynęła informacja od 39-letniej mieszkanki Gliwic. Kobieta prosiła o pomoc, ponieważ jej mąż, który był już skazany za znęcanie się nad nią, a obecnie przebywał na wolności, po raz kolejny groził, że zrobi jej krzywdę. Natychmiast wysłano załogę patrolowo-interwencyjną, aby mężczyznę zatrzymać.

Policjanci ustalili, że zgodnie z wyrokiem sądu, człowiek ten miał zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z żoną. 42-latek zachowywał się wobec kobiety agresywnie, awanturował się, wyzywał ją.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty za naruszenie sądowego zakazu, a prokurator nie miał wątpliwości, jak dalej postąpić z agresorem. Sąd, po wysłuchaniu stanowiska oskarżyciela i zapoznaniu się z dowodami, aresztował mężczyznę. Za samo złamanie zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(acz)