Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

Patrol

Pijana rybniczanka rozbiła się na drzewie w Rybniku Boguszowicach

16.07.2019 13:20 | 0 komentarzy | acz

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 36-letnia mieszkanka Rybnika, która podczas manewrowania na parkingu uderzyła w drzewo. Kobieta wpadła w ręce policjantów dzięki reakcji świadków zdarzenia, którzy skutecznie udaremnili próbę ucieczki kierującej.

Pijana rybniczanka rozbiła się na drzewie w Rybniku Boguszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło wczoraj, 15 lipca około godziny 21.00 w Rybniku, przy ulicy Kuboszka. 36-letnia kierująca mazdą, podczas manewrowania na parkingu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Jak się okazało kierująca osobówką była pijana. Mieszkanka Rybnika miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego rybniczanka próbowała uciec, jednakże zareagowali świadkowie zdarzenia, którzy powiadomili o wszystkim Policję, a także udaremnili ucieczkę nieodpowiedzialnej kierującej. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Drugą amatorką jazdy na "podwójnym gazie" okazała się 35-letnia mieszkanka Rybnika. Po przebadaniu na alkomacie okazało się, że kobieta miała w organizmie pond promil alkoholu. Rybniczanka utraciła już prawo jazdy. Samochód osobowy marki Volkswagen Passat odholowano na strzeżony parking.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

(acz)