środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

"Taką to mamy piękną policję w mieście Racibórz"

10.07.2019 18:30 | 14 komentarzy | web, żet

Czytelnik Nowin zobaczył samochód, który tarasował przejście dla pieszych. Przejeżdżającym obok policjantom zwrócił uwagę na nieprawidłowo zaparkowany samochód. - Usłyszałem że ten pojazd może być tak zaparkowany - relacjonuje czytelnik.

"Taką to mamy piękną policję w mieście Racibórz"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 6 lipca około godz. 16.55 w rejonie skrzyżowania ulic Ogrodowej i Pracy w Raciborzu. Czytelnik był świadkiem "mistrzowskiego parkowania".

- Na moje szczęście akurat przyjeżdżał patrol policji, ale ku mojemu zdziwieniu przejechał dalej, bez żadnej reakcji. Postanowiłem zatrzymać patrol policji i zapytać się funkcjonariuszy, czy ten pojazd jest zaparkowany prawidłowo i dlaczego się nie zatrzymali. W odpowiedzi usłyszałem, że ten pojazd może być tak zaparkowany, oni nie mogą zareagować ponieważ są na interwencji, a ja mam to zgłosić pod nr 112. Następnie szybko odjechali, a ja nie zdążyłem zapytać o dane funkcjonariuszy ani spisać numeru rejestracyjnego patrolu. Taką to mamy piękna policję w mieście Racibórz - pisze Czytelnik.

Zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu z prośbą o komentarz w tej sprawie. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy od rzecznika prasowego kom. Mirosława Szymańskiego:

Na podstawie informacji przesłanej przez czytelnika, w której opisane jest wykroczenie drogowe zaistniałe w dniu 6 lipca br. około godz. 16.55 w Raciborzu przy ulicy Ogrodowej polegające na nieprawidłowym zaparkowaniu samochodu osobowego m-ki Audi na numerach rejestracyjnych raciborskich. Składam serdeczne podziękowanie na ręce czytelnika, który nie pozostał obojętny i zareagował na zaistniałe wykroczenie w ruchu drogowym. Postawa zgłaszającego godna jest pochwały i naśladowania, ponadto wpisuję się idealnie w prowadzoną kampanię ,,Nie reagujesz akceptujesz”. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs na podstawie przesłanej informacji i załącznika obrazującego zaistniałe wykroczenie zlecił Wydziałowi Prewencji uruchomienie procedury w sprawie o wykroczenie w stosunku do właściciela nieprawidłowo zaparkowanego samochodu.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu w oparciu o przesłaną informacje polecił także wyjaśnienie kwestii dotyczącej reakcji policjantów na zgłoszenie im przez czytelnika faktu nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. Pragnę dodać, iż na miejsce interwencji, wskazanej przez zgłaszającego dyżurny raciborskiej policji niezwłocznie skierował patrol Wydziału Ruchu Drogowego celem podjęcia stosownych czynności.