Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Patrol

Śmiertelnie groźny czad i pożary w centrum oraz na Ostrogu [RAPORT STRAŻAKÓW]

27.06.2019 09:09 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionej dobry strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy. Oprócz pożarów odnotowano również interwencje związane z uruchomieniem czujników tlenku węgla.

Śmiertelnie groźny czad i pożary w centrum oraz na Ostrogu [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja odnotowana przez raciborskich strażaków 26 czerwca to ul. Odrzańska w Raciborzu, gdzie o godz. 15.59 uruchomiła się domowa czujka tlenku węgla. Lokatorzy przewietrzyli i opuścili mieszkanie przed przyjazdem strażaków. Nikt nie wymagał pomocy. Strażakom nie udało się potwierdzić obecności śmiertelnie groźnego związku w powietrzu.

O godz. 16.06 strażacy otrzymali zgłoszenie o uruchomieniu czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Słowackiego w Raciborzu. W tym przypadku potwierdzono obecność czadu w powietrzu. Wydobywał się on z gazowego ogrzewacza wody. Lokatorzy zostali poinformowani o konieczności zapewnienia odpowiedniej wentylacji przy użytkowaniu tego urządzenia.

Kolejne interwencje strażaków polegały na ugaszeniu pożarów - altanki przy ul. Bukowej w Raciborzu (godz. 16.23, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł) oraz trawy na nieużytkach w rejonie ulicy Rudzkiej w Raciborzu (godz. 18.09).

27 czerwca strażacy interweniowali już na ulicy Miechowskiej w Raciborzu (godz. 4.45), gdzie pomogli ratownikom medycznym przetransportować do karetki osobę wymagającą pomocy medycznej.