Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Bandyta kopał dziecko po głowie. Chciał jego rower

14.06.2019 09:29 | 4 komentarze | acz

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna zaatakował 14-latka, doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł mu rower.

Bandyta kopał dziecko po głowie. Chciał jego rower
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 11 czerwca, około godziny 19.00 na ulicy Strażackiej w Świerklanach. 14-letni chłopiec jechał na rowerze i w pewnym momencie został zaatakowany przez przypadkowego mężczyznę. 21-letni napastnik uderzał i kopał chłopca w głowę, po czym zabrał mu rower i uciekł. Małoletni doznał urazu głowy i złamania ręki.

Tuż po zgłoszeniu policjanci w toku prowadzonych czynności, ustalili tożsamość sprawcy. Stróże prawa szybko zatrzymali podejrzanego o rozbój, a także odzyskali skradziony rower o wartości 1200 złotych.

Młody mężczyzna dzisiaj stanął przed obliczem prokuratora, który poza dozorem policyjnym, zakazał mieszkańcowi Rybnika zbliżania oraz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonym. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.
(acz)