Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Patrol

Oszust z Żor okradł znajomego

13.06.2019 06:43 | 1 komentarz | acz

Sfałszował druk potwierdzenia przelewu, wyłudził kod BLIK i okradł znajomego. Obiecał, że spłaci dług, który ciążył na nim blisko od miesiąca. Teraz mężczyzna odpowie za oszustwo, grozi mu do 8 lat więzienia.

Oszust z Żor okradł znajomego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 czerwca do komendy zgłosił się 31-latek, który powiadomił policjantów, że został oszukany. Jak wyjaśnił śledczym około miesiąca temu pożyczył znajomemu 200 złotych, które miał mu oddać za dwa dni. Niestety tak się nie stało, bowiem dłużnik odezwał się dopiero po kilku tygodniach i poinformował, że właśnie siada przed komputerem, aby zrealizować przelew. Obiecał, że wynagrodzi znajomemu długi czas oczekiwania i dołoży od siebie 300 złotych. Chwilę później poprosił, aby ten wysłał mu kod BLIK, gdyż wykonał przelew w wysokości tysiąca złotych na jego konto.

31-latek zażądał przesłania potwierdzenia przelewu... po chwili je otrzymał i podał znjomemu kod umożliwiający pobranie pieniędzy w bankomacie. Jak się jednak okazało nieuczciwy mężczyzna sfałszował dokument, wybrał gotówkę i czmyhnął z nią narażając znajomego na stratę sięgającą 700 złotych. Teraz oszust odpowie przed sądem, gropzi mu do 8 lat więzienia.
(acz)