środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Naćpany kierowca potrącił dziewczynkę w Jejkowicach i uciekł

12.06.2019 18:18 | 1 komentarz | acz

Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Rybniku przy ulicy Łącznej. Jak się okazało 21-latek podczas wymijania innego pojazdu zjechał na pobocze, uderzył w głaz, a następnie potrącił dziewczynkę, która szła poboczem jezdni, po czym uciekł. Mieszkaniec Jejkowic został ujęty przez przypadkowego kierowcę, który nieopodal w lesie wymijał uszkodzony samochód i udał się za nim w pościg. Szybko wyszło na jaw, że sprawca zdarzenia był po użyciu alkoholu oraz środków odurzających.

Naćpany kierowca potrącił dziewczynkę w Jejkowicach i uciekł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 czerwca około godziny 11.30 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka w Rybniku na ulicy Łącznej. Mundurowi ustalili, że kierujący audi jechał w kierunku ulicy Krzywej i podczas wymijania innego pojazdu w strefie zamieszkania zjechał na pobocze, uderzył w głaz, po czym potrącił dziewczynkę, która wracał ze szkoły. Kierowca osobówki uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. Małoletnia rybniczanka z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala w Rybniku. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka minut później dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem 42-letni mieszkaniec Rybnika zawiadomił policję, iż ujął sprawcę wypadku drogowego. Jak się okazało funkcjonariusz straży miejskiej w czasie wolnym podjął pościg za sprawcą zdarzenia i po około 2 kilometrach ujął 21-latka, którego przekazał policjantom. Samochód miał uszkodzoną przednią szybę, maskę pojazdu oraz przebitą oponę.

Szybko wyszło na jaw, że sprawca tego wypadku był w stanie po spożyciu alkoholu. Po przeprowadzeniu badania kierowcy testerem narkotykowym okazało się, że wynik jest pozytyywny, co oznacza, iż mógł on być pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
(acz)