Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Małżeństwo z Rybnika znalazło na parkingu pieniądze. Zaniosło je na komendę

12.06.2019 10:46 | 0 komentarzy | acz

Wzorową postawą wykazało się małżeństwo z Rybnika, które znalazło sporą sumą pieniędzy. Dzięki nim 59-letni właściciel odzyskał gotówkę, którą zgubił na parkingu przed sklepem, kiedy wyciągał kluczyki z samochodu. Dzięki uczciwym znalazcom jeszcze tego samego dnia mężczyzna odebrał blisko 3 tysiące złotych z komendy.

Małżeństwo z Rybnika znalazło na parkingu pieniądze. Zaniosło je na komendę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, około godziny 19.00 do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zgłosiło się małżeństwo, które znalazło na parkingu przy ulicy Żorskiej, przed sklepem plik banknotów. Jak się okazało, zguba należała do 59-latka, który tuż przed 19.00 zgłosił się do pracowników ochrony, aby sprawdzić, czy ktoś aby nie znalazł pieniędzy na terenie sklepu, bądź w jego pobliżu. Dzięki uczciwym znalazcom jeszcze tego samego dnia mężczyzna odebrał blisko 3 tysiące złotych z komendy.

Stróże prawa przypominają, że w myśl ustawy o rzeczach znalezionych, na znalazcy ciąży obowiązek zwrotu odnalezionej rzeczy, pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności, dokumentów i itp. a jednocześnie obejmuje prawo żądania znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy.

(acz)