Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Zobaczył wódkę na wystawie i nie wytrzymał. Sforsował wielką witrynę i uciekł z reklamówką

25.05.2019 12:32 | 0 komentarzy | acz

Po przeczesaniu rejonu, w tzw. bezpośrednim pościgu, policjanci zatrzymali 37-letniego sprawcę włamania do sklepu spożywczego. Mężczyzna wybił i wypchnął wielką szybę wystawową, by skraść zauważone w witrynie napoje. Ten przykład pokazuje, że włamywacze mogą pojawić się nagle, a pomysł na włamanie to często zwykły impuls.

Zobaczył wódkę na wystawie i nie wytrzymał. Sforsował wielką witrynę i uciekł z reklamówką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 maja około godziny 3.00, po informacji od firmy ochrony mienia, monitorującej sklep jednej z ogólnopolskich sieci, w rejon ul. Kozielskiej skierowano kilka załóg radiowozów. Zatrzymano 37-latka. Kompletnie pijany gliwiczanin miał ze sobą reklamówkę z czterema butelkami wódki o łącznej wartości około 100 zł.

Jak wstępnie ustalono, przechodząc koło witryny sklepowej, mężczyzna spostrzegł pożądane przez siebie butelki i postanowił zdobyć je za wszelką cenę. Na drodze do celu stała jednak duża szyba wystawowa, więc próbował sforsować ją kamieniem. Następnie, napierając na szybę ciałem, sprawca wpadł wraz z nią do sklepu. Wspinając się na półki, narobił wiele szkód. Niestety, mimo sporego hałasu, tym razem nie zareagował nikt z sąsiedztwa.
(acz)