Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Złodziej wtargnął do domu i uciekł z łupem

24.05.2019 08:21 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni zatrzymali 29-latka, który naruszył mir domowy mieszkańca Żor i ukradł mu telefon. Sprawca najpierw wszczął awanturę przed drzwiami prowadzącymi do mieszkania pokrzywdzonego, a chwilę póżniej zbiegł ze skradzionym łupem zanim na miejsce przybył patrol. 29-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

Złodziej wtargnął do domu i uciekł z łupem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, 20 maja przed godziną 21.00 policjanci zostali poproszeni o interwencję w dzielnicy Kleszczówka, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do awantury, a następnie kradzieży. Jak się okazało chwilę wcześniej przed drzwami jednego z mieszkań pojawił się znany pokrzywdzonemu 29-latek, który poprosił o pożyczkę pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową wszczął awanturę, wtargnął do mieszkania i zabrał warty 900 złotych telefon.

Zanim złodziej okradł mężczyznę przepędził jednego ze świadków awantury i kopiąc w drzwi mieszkania, należącego do pokrzywdzonego, uszkodził je. Choć okradziony mężczyzna próbował dogonić sprawcę zbiegł on z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem patrolu.

Policjanci zatrzymali 29-latka w pościgu wczoraj po 15.00, w obrębie tej samej dzielnicy. Kiedy ich zauważył po raz kolejny próbował uciec. Kryminalni odzyskali też skradziony telefon, a następnie doprowadzili mężczyznę do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

(acz)