Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Dwóch włamywaczy okradło mieszkańca Raciborza. Wynieśli łup warty 35 000 złotych

22.05.2019 10:57 | 0 komentarzy | żet

Mężczyźni skradli elektronarzędzia, sprzęt RTV, motocykl, rowery, samochód...

Dwóch włamywaczy okradło mieszkańca Raciborza. Wynieśli łup warty 35 000 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 34 lat, którzy dokonali szeregu kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło w okresie od 17 do 19 maja na terenie prywatnej posesji przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Wówczas sprawcy włamali się do domu i garaży, skąd skradli elektronarzędzia, sprzęt RTV, motocykl, rowery, podkaszarkę, samochód osobowy audi.

Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanych na kwotę ponad 35 tysięcy złotych. - Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osób związanych z serią włamań - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Ustalenia policjantów pozwoliły w dniach 20 i 21 maja zatrzymać na terenie Raciborza dwóch mężczyzn w wieku 29 i 34 lat jako osoby związane z przestępstwami. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet 10 lat więzienia. Dzięki szybkiej akcji raciborskich kryminalnych wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet