Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Policjanci ścigali złodzieja

21.05.2019 13:34 | 0 komentarzy | ż

Raciborscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży akumulatora samochodowego oraz innych akcesoriów.

Policjanci ścigali złodzieja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przestępstwa doszło 15 maja przy ul. Mariańskiej w Raciborzu. Łupem złodzieja padł akumulator oraz akcesoria samochodowej. Mężczyzna został zatrzymany w nocy z 16 na 17 maja podczas próby dokonania kolejnej kradzieży. - Wówczas dyżurny raciborskiej komendy policji został powiadomiony przez poszkodowanego, że po jego posesji chodzi mężczyzna, który dokonuje kradzieży - relacjonuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Na miejsce skierowano policjantów. Na ich widok złodziej rzucił się do ucieczki, jednak stróże prawa okazali się sprawniejsi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. - Jak ustalili śledczy, podejrzany dokonał dwóch kradzieży z włamaniem w dniu 15 maja 2019 roku na terenie Raciborza. Pierwsze przestępstwo związane było z włamaniem do kojca i kradzieżą butli gazowej, natomiast drogie związane było z posesją zgłaszającego. Sprawca swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkuset złotych. 52-latek usłyszał zarzuty, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych w sobotę 18 maja br. zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat pobytu w więzieniu - informuje kom. Mirosław Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. ż