Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Patrol

Mieszkańcy Połomi zatrzymani z katynonem

20.05.2019 11:41 | 1 komentarz | acz

W czwartek 16 maja policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego jastrzębskiej komendy zatrzymali w Jastrzębiu na ulicy Sybiraków do kontroli samochód Ford Mondeo. Zarówno kierowca samochodu, jak i pasażer, zaczęli się nerwowo zachowywać.

Mieszkańcy Połomi zatrzymani z katynonem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szybko okazało się, że powodem zdenerwowania mieszkańców Połomi była torba wypełniona środkami zabronionymi, którą policjanci ujawnili między hamulcem postojowym, a siedzeniem pasażera. W trakcie przeszukania u pasażera w lewej skarpetce ujawniono kilka woreczków z środkami zabronionymi.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że samochód ma kradzione tablice rejestracyjne z innego pojazdu, pojazd nie posiadał badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Kierowca po przebadaniu na zawartość alkoholu był trzeźwy, niestety po badaniu śliny okazało się, że prowadził będąc pod wpływem środków narkotycznych, od kierowcy pobrano krew celem przebadania. W efekcie, 2 mężczyzn w wieku 30 lat i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Stróże prawa znaleźli łącznie ponad 9 gramów środków zabronionych w postaci katynon. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Czym jest katynon? To organiczny związek chemiczny, alkaloid wytwarzany przez roślinę czuwaliczkę jadalną. Wykazuje strukturalne podobieństwo do efedryny, katyny i innych pochodnych amfetaminy. Ma działanie stymulujące, prawdopodobnie jest główną substancją odpowiedzialną za psychoaktywne działanie czuwaliczki.

(acz)