Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Patrol

Płonące samochody, dramatyczne grillowanie i tlenek węgla [RAPORT STRAŻAKÓW]

20.05.2019 11:31 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu 17-19 maja strażacy nie mogli narzekać na brak zajęć. Interweniowali w Chałupkach, Kuźni Raciborskiej, Łańcach Łubowicach, Raciborzu, Roszkowie oraz Rzuchowie.

Płonące samochody, dramatyczne grillowanie i tlenek węgla [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek strażacy interweniowali w związku z pożarem instalacji elektrycznej w budynku wielorodzinnym przy ul. Zamoyskiego w Raciborzu, usunęli gałąź zwisającą nad jezdnią ulicy Borkowej w Rzuchowie, a także udzielili pomocy trzem lokatorom mieszkania przy ul. Głubczyckiej w Raciborzu, którzy podtruli się tlenkiem węgla. Czad powstał w następstwie wygarnięcia popiołu z pieca i pozostawienia go w wiadrze. Osoby poszkodowane w zdarzeniu trafiły do szpitala na obserwację.

Sobotę strażacy rozpoczęli od ugaszenia pożaru volkswagena passata zaparkowanego przy raciborskim rynku. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł. Przyczyną zaprószenia ognia było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Tego dnia strażacy usunęli również gniazdo owadów, które zagrażały mieszkańcom Roszkowa i zabezpieczyli procesję w Łubowicach. Interweniowali również w związku z kolizją drogową, do której doszło w Chałupkach, gdzie z drogi wypadł samochód. Czterech uczestników zdarzenia nie odniosło obrażeń.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 13.30 w Łańcach. W wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem ucierpiało pięć osób. Więcej informacji: Wybuch, płomienie i pięć poparzonych osób. Dramatyczny finał grillowania w Łańcach. Ponadto strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Słonecznej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Przyczyną wszczęcia alarmu był prawdopodobnie nieszczelny przewód kominowy. Ponadto strażacy zabezpieczyli również volkswagena golfa (Racibórz ul. Rzeźnicza), w którym doszło do rozszczelnienia instalacji LPG. Ostatnia niedzielna interwencja strażaków dotyczyła pożaru forda na ulicy Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej. Właściciel pojazdu zdołał opanować sytuację jeszcze przed ich przyjazdem. Wartość strat materialnych spowodowanych pożarem oszacowano na kwotę 1500 zł.