Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Nocny biegacz zatrzymał pijanego kierowcę

20.05.2019 10:45 | 0 komentarzy | acz

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 43-letni kierowca, który dzięki wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca Żor wpadł dzisiaj w nocy w ręce stróżów prawa. Mężczyzna został zauważony przez pieszego, gdy w pobliżu skrzyżowania Alei Jana Pawła II i ulicy Okrężnej wjechał nagle na chodnik i uszkodził koło.

Nocny biegacz zatrzymał pijanego kierowcę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 maja po północy oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Jak się okazało uprawiający jogging, mieszkaniec jednego z żorskich osiedli w rejonie ronda łączącego Aleję Jana Pawła II i ulicę Okrężną zauważył kierowcę, który wjechał na chodnik i uszkodził koło. Gdy podszedł do niego, aby sprawdzić co się stało od razu poczuł silną woń alkoholu, dlatego też nie zwlekając ani chwili udaremnił kierowcy dalszą jazdę i zadzwonił na numer alarmowy.

W chwili interwencji 43-latek był arogancki wobec policjantów i świadka, który pilnował go do czasu przyjazdu patrolu. Jak wykazało badanie alkomatem miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, póki co stracił prawo jazdy.

Niestety to nie jedyny pijany kierowca, który wpadł w ręce stróżów prawa przez miniony weekend. Do niechlubnego grona nietrzeźwych za kółkiem, z wynikiem sięgającym niemalże promila, dołączył też 36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju jadący volkswagenem i 56-letni mieszkaniec Krzyżowic, u którego badanie alkomatem wykazało nieco ponad pół promila. Policjanci zatrzymali także wczoraj, na ulicy Węglowej i osiedlu Powstańców Śląskich, dwóch poruszających się zygzakiem rowerzystów.
(acz)