Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Świadkowie zatrzymali złodzieja z Jastrzębia

18.05.2019 07:20 | 0 komentarzy | acz

W ręce jastrzębskich policjantów wpadł 57-letni złodziej. Mężczyzna odpowie za kradzież dokumentów i gotówki w kwocie 1000 zł. Ujęło go 3 młodych mężczyzn.

Świadkowie zatrzymali złodzieja z Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 maja około godziny 13.00 na ul. Śląskiej, 36-letnia kobieta zgłosiła, że w lokalu nieznany jest sprawca skradł jej portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1000 zł. W lokalu zastano świadka, który oświadczył, że widział mężczyznę, który często bywa w tym lokalu. Widział jak kręcił się w pobliżu torebki, a następnie sięgnął do niej, wyciągnął portfel i szybko uciekł. Świadek mundurowym podał rysopis mężczyzny.

Stróże prawa patrolując ulicę Katowicką zauważyli, jak trzech młodych mężczyzn trzyma osobę, której rysopis odpowiada mężczyźnie, który skradł portfel. Młodzi jastrzębianie poinformowali policjantów, że znajdowali się w lokalu na ulicy Śląskiej i słyszeli jak kobieta krzyczy, że został jej skradziony portfel. Gdy udawali się do domu, to skojarzyli całą ta sytuację, rozpoznali mężczyznę, który dokonał tej kradzieży, więc go ujęli. W tym momencie nadjechał patrol policji, więc przekazali mężczyznę w ręce mundurowych. Mężczyzna nie chciał powiedzieć, skąd ma te pieniądze.

W trakcie przejazdu do komendy, jastrzębianin przyznał się do kradzieży. W trackie przeszukania ujawniono gotówkę w kwocie 900 złotych. Mężczyzna oświadczył, że dokonał już zakupu jedzenia za skradzione pieniądze. 57-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promile. Mężczyzna za powyższą kradzież został zatrzymany. O karze zdecyduje sąd.
(acz)