Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Złodziejski duet w rękach policji. Oprócz kradzieży z włamaniem odpowiedzą też za posiadanie narkotyków

17.05.2019 11:14 | 0 komentarzy | żet

Raciborscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego. Wkrótce okazało sie, że przestępca nie działał sam. Teraz zatrzymani mężczyźni mogą trafić do więzienia.

Złodziejski duet w rękach policji. Oprócz kradzieży z włamaniem odpowiedzą też za posiadanie narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do włamania doszło w niedzielny wieczór 12 maja. - Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osoby lub osób związanych z przestępstwem. Ustalenia policjantów pozwoliły w poniedziałkowy poranek zatrzymać 27-letniego mieszkańca Raciborza. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że działał wspólnie z 34-letnim znajomym, z którym przy pomocy dopasowanego klucza włamali się do sklepu, a następnie skradli pieniądze z kasetki w kwocie 8 274 zł - czytamy w komunikacie KPP w Raciborzu.

Ponadto w trakcie przeszukania garażu należącego do jednego ze sprawców kradzieży kryminalni ujawnili 0,62 grama amfetaminy. Sprawcy w trakcie konfrontacji przyznali się do włamania. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez nich przestępstwo to dziesięć lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet