Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Dzielnicowi odwiedzili niepełnosprawnych z Wodzisławia

15.05.2019 09:41 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:05

Mundurowi z wodzisławskiej komendy od lat wspierają osoby z niepełnosprawnością. 14 maja dzielnicowi odwiedzili Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Podczas ich wizyty podopieczni mogli dowiedzieć się na czym polega zawód policjanta oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dzielnicowi odwiedzili niepełnosprawnych z Wodzisławia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy bardzo często odwiedzają szkoły czy przedszkola i edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Wtorkowa wizyta była jednak nieco inna. Mundurowi odwiedzili bowiem ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, którego podopiecznymi są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

Policjanci wspierają osoby z różnymi dysfunkcjami czy to poprzez udział w paraolimpiadach, czy właśnie odwiedzając ich w ośrodkach. Podczas dzisiejszego spotkania mundurowi chcieli przekazać podopiecznym placówki wiedzę o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Mówili na temat prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz tego jak unikać zagrożeń.

Wizyta policjantów umożliwiła obejrzenie policyjnego radiowozu, włączenie sygnałów oraz zrobienie sobie wspólnego zdjęcia z mundurowymi.
(acz)