Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Patrol

Myślał, że uniknie pobytu w więzieniu

26.04.2019 08:20 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni z Żor zatrzymali 24 kwietnia 32-latka odbywającego karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Mężczyzna objęty był nim za inne przestępstwo, jednak w międzyczasie skazany został za kolejne. 32-latek trafił do jednego ze śląskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Myślał, że uniknie pobytu w więzieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowoczesny system odbywania kary pozbawienia wolności, realizowany przy pomocy urządzeń monitorujących pozwala na przebywanie skazanego poza zakładem karnym w określonym miejscu i w godzinach ustalonych przez sąd. Takie warunki też obowiązywały 32-latka z Żor, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez policjantów z wydziału kryminalnego.

Mężczyzna bowiem podczas odbywania kary w systemie dozoru elektornicznego został skazany na zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 105 dni za niewykonaną karę, orzeczoną za inne przestępstwo. Zanim sąd rozpatrzył jego wniosek o umożliwienie jej wykonanania w ramach tego samego dozoru, jastrzębski sąd nakazał go zatrzymać i doprowadzić do więzienia.
(acz)